Nová technologie

Titulkování živých produkcí je obor, který se často využívá v divadlech při překladu vystoupení zahraničních souborů, nebo v operách při přepisu zpěvu v originálním jazyce libreta.

Ani tomuto oboru se nevyhýbá technologický posun a současné rozlišení a kvalita LED obrazovek umožnilo jejich využití i na scénách divadel.

 

 

Plně barevný 5mm LED panel

Novinkou je plně barevný panel s rozlišením 384 x 96 černých LED diod pro co nejkontrastnější podání obrazu. Díky tomu je možné libovolně nastavit barvu a jas titulků tak, aby co nejlépe zapadly do scény.

Zároveň lze plochu využít pro jakékoliv obrazové sdělení, ať už ve statické, či pohyblivé formě (grafika, foto nebo video) během představení, či před ním.

 

Jednoduché a rychlé zapojení

Víme dobře, jak může komplikované zapojování techniky na scéně znepříjemnit každodenní divadelní práci. Proto je použita technologie s maximální propustností a zároveň co největší odolností vůči nestandartním elektrickým vlivům. Pro správné odbavení je vyžadován počítač s připojením HDMI/DVI do extenderu a signál je dále do panelu veden po Ethernetové CAT6 kabeláži tak, aby bylo možné ovládat Titulkovací obrazovku z jakýchkoliv i z těch nejvzdálenějších míst  v divadle /~100m/. Další nezanedbatelnou předností je snadná a rychlá opravitelnost takto strukturovaného vedení.

 

 

Ideální textová kapacita

Rozlišení a velikost obrazovky /200 x 50 cm/ je dostatečné pro tři řady titulků o 25 znacích. Ty jsou pak pohodlně čitelné i z 20 m (malá a střední divadla). Pro větší vzdálenosti lze samozřejmě písmo zvětšit, je však třeba poznamenat, že se zároveň sníží textová kapacita panelu. Pro takové případy doporučujeme nás kontaktovat a my vám předložíme další varianty panelů ... 

 

 

Viditelnost

je nejdůležitější vlastnost. Naše obrazovka je čitelná v každé světelné náladě. Zároveň umí zmizet ve tmě a nerušit, když zrovna není potřeba. To platí i o hluku a díky provozu bez větráků umí být i úplně tichá.

 

 

Ekonomika provozu

Díky vysoce úsporným diodám dosahuje LED panel této velikosti třetinové spotřeby elektrické energie oproti běžným projektorům. Rovněž pořizovací náklady jsou oproti projekční technice nižší nebo srovnatelné.

 

Softwarové vybavení

K obrazovce dodáváme náš vlastní software, jehož hlavní předností je primární zaměření na funkčnost, plynulost a jednoduchost. Jako hlavní přednosti oproti jiným řešením lze uvést tmavé prostředí neoslňující v tmě, nebo schopnost zatmívačkou zakrýt chybu v titulcích. Je samozřejmě možné přizpůsobit naši obrazovku pro vámi již používané softwarové řešení, nebo naopak náš software upravit podle vašich požadavků.

 

 

Kvalita písma

včetně optimalizace pomocí anti-aliasingu je na nejvyšší možné úrovni. Font písma lze samozřejmě přizpůsobit dané inscenaci nebo situaci. Softwarově je možné ovlivnit způsob animace nalínání titulků.